Poszukiwani muzycznie utalentowani

Przed pięcioma laty Państwowa Szkoła Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Króla Pole 7, gdzie uczniowie mają komfortowe warunki do nauki

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich przy ul. Króla Pole 13 kwietnia zorganizuje dzień otwarty, w ramach, którego kandydaci będą mogli poznać ofertę placówkę i nauczycieli. Początek w siedzibie szkoły przy ul. Króla Pole 7 o godzinie 10.


W najbliższą sobotę świdnicka szkoła muzyczna organizuje dzień otwartych drzwi. Od godziny 10 do 14 wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z programem nauczania, poznać dostępne w placówce instrumenty i swoich przyszłych mistrzów oraz z działające w szkole: chór, zespół instrumentalny i ludowy. Zaplanowano również koncert uczniów i nauczycieli szkoły oraz krótkie warsztaty muzyczno-rytmiczne.

– Tego dnia będzie można poznać naszą placówkę od podszewki i przekonać się własne oczy, jak funkcjonuje. Każdy będzie miał szansę dowiedzieć się, co daje nasza szkoła i dlaczego warto się w niej uczyć, a także, w jaki sposób muzyka wpływa na rozwój, osobowość i postrzeganie świata – mówiła Beata Olszańska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku.

Sobotnie wydarzenie rozpoczyna nabór kandydatów na rok szkolny 2019/20. Szkoła oferowała będzie w nim dwa cykle kształcenia: cztero- i sześcioletni – pierwszy dla uczniów w wieku 8-16 lat, a drugi 6-10 lat, w klasach: fortepianu, akordeonu, klarnetu, saksofonu, gitary, skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu, perkusji, fletu poprzecznego i trąbki.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać do 30 kwietnia w sekretariacie szkoły, a przesłuchania kandydatów odbędą się 16 maja. Podczas nich będą oni nie tylko musieli pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalnymi, ale również umiejętnością powtarzania podanego rytmu, reagowaniem na zmiany w melodii, sprawnością manualną, a nawet wyobraźnią przestrzenną.

Dla dzieci w wieku 6-8 lat szkoła oferuje przygotowawcze zajęcia rytmiki, dzięki którym najmłodsi kandydaci mogą nie tylko oswoić się z czekającymi ich zadaniami muzyczno-słuchowymi, ale również z towarzyszącym każdemu egzaminowi stresem. Zajęcia się bezpłatne. Wszelkie informacje dotyczące drzwi otwartych i zajęć dla najmłodszych kandydatów oraz formularze aplikacyjne dostępne są na stronie szkoły http://psm.swidnik.pl/rekrutacja/ w jej siedzibie przy ul. Króla Pole 7. JN