Poszukiwania 7. talentów

VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Lublinie zaprasza do udziału w X Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „7. TALENT”. To już X edycja popularnego w naszym województwie wydarzenia dedykowanego utalentowanym młodym ludziom.


– Konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję odkrywania talentów i promowania uzdolnionej młodzieży – podkreśla Małgorzata Markowska, dyrektor VII LO. Warto się pośpieszyć, bo elektroniczna rejestracja uczestników wszystkich kategorii muzycznych trwa tylko do 28 lutego br.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich z województwa lubelskiego. Eliminacje i przegląd talentów odbędą się w dniach 6 – 7 marca 2020 r. (początek godz. 9. 00) w VII Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Lublinie. Tradycyjnie najlepsi uczestnicy zaprezentują się na scenie studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin w trakcie koncertu galowego.

– W ramach X edycji odbędzie się także konkurs plastyczny „Lubelskie impresje” pod hasłem „Moje miasto jak marzenie – Lublin przyszłości” oraz konkurs fotograficzny pod hasłem „Lublin – to mnie zachwyca” – dodaje pani dyrektor. W konkursach plastycznym i fotograficznym mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich klas szkół podstawowych i średnich. Prace należy dostarczyć do siedziby VII LO przy ul. Farbiarskiej do 2 marca. Szczegóły na stronie internetowej szkoły. Emilia Kalwińska