Poszukują statystów

Teatr Czytelni Dramatu, działający w Centrum Kultury w Lublinie, poszukuje młodych, kreatywnych i lubiących nowe wyzwania osób, które chciałyby pracować w charakterze statystów. Otwiera to przed nimi szerokie możliwości
Statyści są potrzebni przy wielu produkcjach teatralnych i filmowych. W tym przypadku mogą pomóc przy tworzeniu najnowszej premiery teatralnej, powstającej w Centrum przy ul. Peowiaków 12 o roboczym tytule „Miasto Dada”. Praca nad spektaklem to okazja do zebrania nowych doświadczeń i poznania pracy teatru od kuchni. To również szansa na współpracę z doświadczonymi aktorami, na rozwój własnego warsztatu artystycznego. Jest to też okazja, by uzyskać niewielkie wynagrodzenie. To akcja Działu Promocji i Komunikacji lubelskiego Centrum Kultury.
Jego animatorzy zachęcają osoby dyspozycyjne do spotkań w dniach: 23-27 sierpnia, 4-6 września i 15-29 października.
– Osoby zainteresowane mogą stale zgłaszać swoje kandydatury pod numerem: 508 177 981 lub drogą mailową: mariasapeta@gmail.com – informuje Barbara Szymańska z działu promocji CK.
W tak teatralnym ośrodku i wręcz filmowym mieście, jakim w ostatnich latach stał się Lublin, profesjonalni, tj. przeszkoleni statyści grają duże zbiorowe role. Mieszkańcy Lublina pojawią się w najbliższym czasie w dwóch dużych produkcjach filmowych: „Volta” Juliusza Machulskiego i serial wojenny „Morowe panny”.
Marek Rybołowicz