Potrącenie rowerzystki

Włodawscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło na przejeździe dla rowerzystów w miejscowości Suszno. 63-letnia rowerzystka z Włodawy została potrącona przez kierującą peugeotem 20-latkę, również mieszkankę Włodawy.

 

W sobotę, 14 maja, ok. godz. 16.40 dyżurny włodawskiej policji otrzymał informację o potrąceniu rowerzystki w Susznie na drodze wojewódzkiej nr 816. – Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca rowerem 63-letnia mieszkanka Włodawy wjechała na przejazd dla rowerzystów bezpośrednio pod jadący pojazd marki peugeot kierowany przez 20-latkę z Włodawy – mówi Elwira Tadyniewicz z włodawskiej policji.
Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Rowerzystka została zabrana do szpitala.
– Apelujemy, by podczas poruszania się po drogach pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu i szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są również rowerzyści. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zgodnie z prawem o ruchu drogowym, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów czy przejścia dla pieszych jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących czy wjeżdżających. Natomiast rowerzysta ma pierwszeństwo przed pojazdem tylko wtedy, gdy znajduje się już na przejeździe, ma zamiar opuścić drogę dla rowerów znajdującą się na drodze poprzecznej lub porusza się po drodze dla rowerów poza jezdnią – tłumaczy Tadyniewicz. (kg)