Potrącił, zabił, uciekł

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał 63-latek, który kierując mercedesem potrącił 52-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego i odjechał, nie udzielając mu pomocy.

Dramat rozegrał się w miejscowości Józefówka w powiecie tomaszowskim. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że znajdujący się na jezdni 52-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego został potrącony przez nieznany pojazd. Kierujący zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia, nie wzywając na miejsce służb ratunkowych – opowiada sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

W wyniku poniesionych obrażeń 52-latek poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora jego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Do tragedii doszło w terenie zabudowanym, ale nieoświetlonym, natomiast pieszy znajdował się na drodze i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. – Skrupulatna praca tomaszowskich kryminalnych już następnego dnia doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przeprowadzili z udziałem 63-latka czynności procesowe, zabezpieczyli także pojazd marki Mercedes, którym w chwili wypadku poruszał się sprawca – informuje Pawłowska.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty prokuratorskie, trafił też do aresztu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (k)