Potrąciła na przejściu

50-latka zignorowała to, że jadąca przed nią ciężarówka zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Dodała gazu i na „zebrze” potrąciła studentkę z Ukrainy.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek (30 maja) wieczorem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że na prawym pasie ruchu zatrzymał się samochód ciężarowy, by przepuścić wchodzącą na przejście grupę dziewczyn. Jadące w tym samym kierunku (na drugim pasie) volvo nawet nie zwolniło.
– Kierująca samochodem osobowym 50-letnia mieszkanka miasta wjechała na pasy i potrąciła 21-latkę – informuje asp. szt. Tomasz Błaziak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Z ogólnymi obrażeniami ciała dziewczyna trafiła na szpitalny oddział ratunkowy. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało. Po badaniach została zwolniona do domu.
50-latka była trzeźwa. Policjanci zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami. Jak przyznają, wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim albo omijanie pojazdów przepuszczających pieszych to, niestety, w dalszym ciągu nagminne wykroczenie. (pc)