Potrącona na pasach

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej na „pasach” w Krasnymstawie. Dramatyczne chwile miały miejsce w piątek wieczorem.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia po godzinie 17 na ulicy Okrzei w Krasnymstawie. – Jak wstępnie ustalili policjanci, 18-letni mieszkaniec Krasnegostawu, kierujący skodą fabią, nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 68-latkę – informuje Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Mieszkanka Krasnegostawu trafiła do szpitala i przeszła stosowne badania.

Okazało się, na szczęście, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca skody był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy. – Teraz zostanie przeprowadzone postępowanie, które szczegółowo wyjaśni okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, zwłaszcza kiedy zbliżamy się do przejścia dla pieszych. Pamiętajmy, że aura nie sprzyja kierowcom i znacznie ogranicza naszą widoczność. Bądźmy więc czujni i zwolnijmy, a z pewnością unikniemy niebezpiecznych zdarzeń – dodaje Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here