Potrącona zmarła w szpitalu

Nie udało się uratować życia kobiety, którą w niedzielę po południu potrącił jadący w stronę Lublina 39-latek spod Łęcznej. Było ciemno, a piesza nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Trwa ustalanie okoliczności śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 12, w niedzielę wieczorem (14 stycznia). Ze wstępnych ustaleń przybyłej na miejsce chełmskiej „drogówki” wynika, że niedaleko stacji paliw w Siedliszczu, kierujący audi (39-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego) potrącił znajdującą się na jezdni 85-letnią mieszkankę gminy Siedliszcze. Kobieta szła nieprawidłową stroną jezdni, bez odblasków. Po zmroku była dla kierowcy praktycznie niewidoczna.
– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca audi był trzeźwy. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Pomimo udzielanej pomocy medycznej, zmarła w wyniku doznanych obrażeń – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności – dodaje podkom. (pc)