Potrójny sukces Fajsławic

Gmina Fajsławice otrzyma z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dofinansowanie aż trzech inwestycji. W sumie na kwotę ponad 2,1 mln zł.

W ubiegłym tygodniu wojewoda lubelski ogłosił listę inwestycji, które współfinansowane będą w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Okazało się, że aż trzy dotyczą gminy Fajsławice. Samorząd ten otrzyma 760 tys. zł na rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej centrum Fajsławic (sieć obecnie zasilana z ujęcia zakładowego i sieci z lat 50-tych,eksploatowanej przez SRH).

Sieć, która dziś funkcjonuje jest bardzo awaryjna, wykonana głównie z rur stalowych, nie spełnia przepisów przeciw pożarowych. Mimo kanalizowania Fajsławic nowopowstające budynki nie mogą się do tej sieci przyłączyć, przebudowa im to umożliwi. Drugą inwestycją gminy Fajsławice jaka otrzyma finansowanie (500 tys. zł) jest przebudowa boiska wielofunkcyjnego (modernizacja nawierzchni, montaż piłkochwytów i osprzętu), modernizacja dużego boiska piłkarskiego (m.in. demontaż starego i montaż nowego ogrodzenia, montaż piłkochwytów i oświetlenia na słupach), a także modernizacja małego boiska trawiastego (naprawa nawierzchni, montaż ogrodzenia, ławek, budowa parkingu na 10 miejsc w tym 1 dla osoby niepełnosprawnej).

Trzecią inwestycję Fajsławice wykonają wspólnie z powiatem krasnostawskim. To przebudowa drogi powiatowej Fajsławice-Ksawerówka na końcowym odcinku o długości ok. 1,8 km. Powiat złożył wniosek do FDS i oczekuje na wyniki. Zgodnie z porozumieniem, wkład gminy to 50 procent zakładanego udziału własnego powiatu. Fajsławice otrzymają na ten cel 849 tys. zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here