Potrzeba chodnika

Mieszkańcy Wojsławic chcą chodnika przy „powiatówce”, na odcinku między Biedronką a drogą wojewódzką. Jak podkreślają, korzystnie wpłynie to na bezpieczeństwo. Władze gminy również widzą taką potrzebę. Chełmskie starostwo, które administruje drogą, nie wyklucza, że chodnik powstanie, ale nieprędko.

Jak mówią mieszkańcy Wojsławic, odkąd przy wjeździe do centrum ich miejscowości powstała Biedronka, droga powiatowa stała się jeszcze bardziej ruchliwa.
– Na zakupy przyjeżdża dużo osób z naszej i sąsiednich gmin. Ale wielu klientów przychodzi pieszo. Aby dojść do sklepu, trzeba iść poboczem. Innej drogi nie ma, dlatego powinien powstać tu chodnik. Byłoby wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej. Może gmina powinna też pomyśleć o jakiejś barierce odgradzającej chodnik od jezdni – mówią mieszkańcy.
Wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski przyznaje, że chodnik w tym miejscu jest potrzebny, bo odkąd pojawił się dyskont, pieszych jest znacznie więcej.
– Mieszkańcy sygnalizowali mi tę sprawę. Jednak sami nic nie możemy zdziałać, bo to droga powiatowa. Dlatego zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Chełmie z wnioskiem o poszerzenie i utwardzenie pobocza albo budowę chodnika – mówi wójt.
– Kwestia budowy chodnika w tym miejscu na pewno zostanie rozpatrzona przez Zarząd Powiatu – zapewnia Ireneusz Krasowski, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie. – Jeśli zapadnie decyzja o jego budowie, podpiszemy umowę o współfinansowaniu zadania z gminą Wojsławice i zarezerwujemy pieniądze w budżecie na kolejne lata. (kw)