Potrzebne niebieskie koperty

Na ulicy Smorawińskiego trudno znaleźć miejsce do parkowania co szczególnie doskwiera osobom niepełnosprawnym

O wyznaczenie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przy ul. gen. Smorawińskiegio w Świdniku prosi radny Marcin Magier. Jak tłumaczy, obecnie takich „kopert” nie ma, a osób, którym ułatwiłyby one życie w tej okolicy nie brakuje.

– Ten odcinek cechuje się gęstą zabudową i niewielką ilością miejsc postojowych, a okoliczne osiedle zamieszkałe jest głównie przez osoby starsze, z których wiele uprawnionych jest do korzystania z miejsc dla niepełnosprawnych. Niestety w tej chwili przy ulicy nie ma wyznaczonych „kopert” co powoduje, iż takie osoby muszą zostawić swoje auta w dalszej odległości od mieszkań i iść do domu pieszo – tłumaczy radny Marcin Magier.

Radny zwrócił się do władz miasta z pytaniem, czy istnieje możliwość wyznaczenia miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych, jaki byłby koszt ich wyznaczenia i kiedy ewentualnie można byłoby je wykonać.

Zdaniem mieszkańców takie miejsca mogłyby zostać zlokalizowane pomiędzy blokami 4 i 8, czyli na środkowym odcinku ulicy, co będzie najwygodniejsze dla wszystkich osób korzystających z takiego rozwiązania.

Ratusz zapewnia, że przyjrzy się propozycji radnego i jeśli warunki techniczne na to pozwolą, wyznaczy miejsca postojowe dla niepełnosprawnych. Oczywiście dopiero na wiosnę. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here