Powalczą sołectwa

Sztafeta w gumofilcach, mecz piłki nożnej i zawody strzeleckie – m.in. takie konkurencje czekają na uczestników Turnieju Sołectw, który 14 sierpnia odbędzie się w Wojsławicach. Zapisy drużyn już trwają.

Jeszcze do niedawna impreza nazywana była Turniejem Ulic, a w jej ramach rozgrywane były jedynie mecze piłki nożnej. Obecnie ilość konkurencji zwiększyła się kilkukrotnie. W tym roku mieszkańcy mogą się zmierzyć także w siatkówce, przeciąganiu liny, strzelectwie sportowym, wędkarstwie oraz sztafecie w gumofilcach.
– Z roku na rok rośnie również liczba uczestników turnieju. Początkowo startowało tylko 5-6 drużyn. W roku 2014 – 8, a rok temu 11. Liczę, że w tym roku frekwencja również dopisze – mówi Paweł Burda, sędzia główny turnieju.

Turniej odbędzie się 14 sierpnia. Konkurencje sportowe rozpoczną się o godz. 12 na boiskach przy Zespole Szkół Publicznych w Wojsławicach-Kolonii. Wyjątkiem są zawody wędkarskie, które będą się odbywać przy stawie w Wojsławicach od godziny 7. Prawo do udziału w turnieju mają drużyny złożone z mieszkańców gminy Wojsławice lub osoby, których rodzice albo dziadkowie mieszkają na jej terenie. Zapisy uczestników turnieju trwają do 3 sierpnia w Domu Kultury w Wojsławicach. Turniej organizują UG Wojsławice, GCKSiT, kluby „Arka” i „Vojsławia”, Stowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice, SKS „Acumen” przy ZSP w Wojsławicach i Koło Wędkarskie w Wojsławicach. (w)