Powalczyli z faworytem

Wracający do pełnej formy po zakażeniach koronawirusem siatkarze Arki Tempo Chełm byli bliscy wygranej z faworyzowaną ekipą MOSiRu Jasło.

W środę, 28 listopada, w Chełmie odbyło się kolejne spotkanie 6 grupy II ligi w siatkówce mężczyzn. Zawodnicy Arki Tempo Chełm, którzy niemal w całości mają za sobą walkę z koronawirusem, dzielnie walczyli z wyżej notowanym MOSiRem Jasło. Pierwszy set przegrali 17:25, ale w drugim zagrali wybornie i wygrali 25:18. Niestety trzecia część spotkania znów należała do gości, którzy zwyciężyli tę partię 22:25. W czwartym secie chełmscy siatkarze wykazali sporo determinacji, zwyciężyli 25:20 i o tym, kto w Chełmie wygra, miał zdecydować set nr 5.

Niestety, w tym siatkarzom Arki/Tempo zabrakło chyba sił i doświadczenia i goście wygrali 15:7, a cały mecz 3:2. – Choć przegrywamy to doceniamy ten punkt. Za nami kolejny, twardy mecz na dobrym poziomie. Powoli wracamy na właściwe tory. Wreszcie trenujemy całym zespołem, powoli wracamy do dobrej gry z początku sezonu. Już w najbliższy czwartek rozegramy zaległe spotkanie z liderem w Kozienicach, następnie w sobotę w Chełmie z Błękitnymi Ropczyce rozpoczniemy rundę rewanżowa – mówi Gabriel Wlaź, prezes i zawodnik Tempa.

Wyniki 9. kolejki spotkań: Arka Tempo Chełm – MOSiR Jasło 2:3 (17:25, 25:18, 22:25, 25:20, 7:15), Błękitni Ropczyce – Hutnik Wanda Kraków 1:3 (23:25, 26:28, 25:22, 19:25), AKS V LO Rzeszów – Karpaty Krosno 0:3 (22:25, 25:27, 20:25), GKPS Gorlice – Extrans Sędziszów 0:3 (19:25, 19:25, 19:25), Sparta Kraków – KKS Kozienice 0:3 (20:25, 13:25, 23:25).

1. Enea KKS Kozienice 8 23 24:5 704:575
2. MKS MOSiR Jasło 9 23 24:10 801:720
3. Państwowa Uczelnia Krosno 9 21 23:7 729:634
4. Extrans Sędziszów Małopolski 9 17 18:13 725:661
5. Arka Tempo Chełm 9 17 21:12 737:656
6. KS Hutnik-Wanda Kraków 9 11 14:19 711:756
7. KS Błękitni Ropczyce 9 10 15:20 765:811
8. AKS V LO Rzeszów 9 5 8:23 643:728