Powiat chwalił się na konwencie

Podczas konwentu wójtów powiatu krasnostawskiego starosta Andrzej Leńczuk informował o działaniach powiatu w dobie pandemii.

Konwent zorganizowano w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. W pierwszej części spotkania starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk podsumował połowę obecnej kadencji samorządu powiatowego.

– Starosta przedstawił m.in. wyniki finansowe, które już teraz są lepsze niż w czasie całej poprzedniej kadencji, a także zreferował liczne inwestycje i dokonania, które zrealizowano od końca 2018 roku – czytamy na stronie powiatu. Władze powiatu zapewniają, że pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19 samorząd zrealizował liczne zadania i zdobył środki na kolejne działania, których przez lata nie udało się podjąć.

– Szanujemy i cenimy współpracę z samorządami województwa, miasta Krasnegostawu i wszystkich gmin powiatu. Serdecznie dziękujemy im za wzajemne starania, które służą wspólnemu dobru wszystkich obywateli, zwłaszcza w zakresie poprawy infrastruktury drogowej, gdzie miasto i gminy pokryły od 50 do 70 procent kosztów poszczególnych inwestycji.

Jesteśmy na półmetku i – tak, jak wykazaliśmy wiele zaangażowania w realizację zaplanowanych zadań przez 2,5 roku – tak też w drugiej połowie kadencji zamierzamy w dalszym ciągu wytrwale pracować dla naszych mieszkańców. Naszym celem jest dynamiczny rozwój powiatu krasnostawskiego wykorzystującego swój potencjał społeczny, przyrodniczy i kulturowy a nowoczesna infrastruktura i usługi publiczne oraz odpowiedzialna polityka społeczna służą społeczności powiatu – mówił podczas konwentu Leńczuk.

Kolejnym punktem spotkania była prelekcja dr. hab. Marcina Szewczaka, który przedstawił referat pt. „W krainie obfitości – Kraszczady”. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here