Powiat gotowy iść na swoje

Czynsz najmu pomieszczeń zajmowanych na siedzibę starostwa do końca roku się nie zmieni, ale od nowego roku miasto zapowiada podwyżkę z 12 do 15 zł za mkw

Starostwo Powiatowe w Świdniku porozumiało się z miastem w sprawie przedłużenia umowy najmu lokali w budynku przy ul. Niepodległości 13. Władze miasta zgodziły się również, aby do końca roku czynsz pozostał bez zmian. Jednak poinformowały powiat, aby w przyszłorocznym budżecie uwzględnił jego podwyżkę z 12 na 15 zł od metra kwadratowego. Starosta tłumaczy, że zamierza tę stawkę jeszcze negocjować i dodaje, że nadal aktualny jest pomysł budowy nowej siedziby powiatu.

Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy, że z końcem sierpnia wygasła umowa, na podstawie której Starostwo Powiatowe w Świdniku wynajmowało od miasta pomieszczenia w budynku przy ul. Niepodległości 13. Miasto przed jej zakończeniem wysłało do starostwa pismo informujące, że zamierza podnieść czynsz za wynajem. Jak tłumaczyli przedstawiciele ratusza wynikało to z rosnących kosztów utrzymania i funkcjonowania budynku.
– Sprawdziliśmy stawki, jakie starostwo stosuje wobec lekarzy, którym wynajmuje swoje lokale przy al. Lotników Polskich. To 20 zł

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here