Powiat liderem edukacji

Reprezentanci powiatu świdnickiego prezentują otrzymane nagrody

Starostwo Powiatowe w Świdniku po raz kolejny otrzymało tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”. Do powiatu trafiła także Nagroda Nadzwyczajna „Primus”.


Wyróżnienia i certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji” wręczane są corocznie podczas uroczystej gali. W tym roku odbyła się ona w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W gronie wyróżnionych samorządów znalazł się także Powiat Świdnicki. Wyróżnienie trafiło do Świdnika drugi rok z rzędu.
– Ten prestiżowy certyfikat zawdzięczamy przede wszystkim intensywnym i efektywnym działaniom dyrektorów szkół, podejmowanych przy wsparciu zarządu powiatu – mówi Waldemar Białowąs. – Jesteśmy przykładem samorządu, który stale podnosi poziom kształcenia w placówkach oświatowych.
Gala Finałowa Programu „Samorządowy Lider Edukacji” – jak zaznacza wicestarosta – to także możliwość zapoznania się z dobrymi praktykami w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej. Podczas tegorocznej, VII edycji wydarzenia, spotkali się przedstawiciele władz samorządowych z całej Polski. Powiat świdnicki oprócz W. Białowąsa reprezentował także Krzysztof Gałan, dyrektor ZS nr 1 w Świdniku.
Podczas uroczystości powiat świdnicki otrzymał także wyróżnienie „Primus”. Honorowane nim są samorządy, które w procedurze certyfikującej Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji uzyskały największą liczbę punktów rankingowych.
– To wyróżnienie to dowód na to, że jesteśmy innowacyjny, efektywni i skuteczni w dziedzinie polityki edukacyjnej oraz zarządzaniu oświatą – dodaje wicestarosta Białowąs. (w)