Powiat nieco ułatwił życie

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych, władze powiatu krasnostawskiego zdecydowały, by w budynku starostwa zainstalować windę.

Po wyłonieniu wykonawcy w otwartym konkursie ofert, prace powierzono firmie Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa z Ostrowi Mazowieckiej. Modernizację wykonano w ramach projektu pod nazwą „Dostosowanie budynku Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez budowę windy zewnętrznej oraz ułożenie nawierzchni antypoślizgowej na korytarzach parteru i drugiego piętra budynku”. Starosta krasnostawski podkreśla znaczenie tej inwestycji: – Modernizację planowaliśmy już od dłuższego czasu.

Wciąż staramy się usprawniać warunki i standardy w trosce o komfort naszych mieszkańców – mówi Andrzej Leńczuk. Inwestycja została dofinansowana z programu wyrównywania różnic między regionami w ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Starostwu udało się pozyskać maksymalną kwotę, zaś całkowity koszt inwestycji wyniósł prawie 430 tys. zł. – Zamontowanie windy to bardzo ważna i potrzebna idea. Kwestia dostępności dla osób starszych, schorowanych, czy niepełnosprawnych bardzo leży nam na sercu.

Myślę, że wszystkie osoby mające trudności z poruszaniem się z radością przyjmą tę zmianę, gdyż niezależnie od stopnia niepełnosprawności każdy mieszkaniec naszego powiatu posiada obywatelskie prawo do dostępu do informacji w zakresie spraw powiatowych, tego jak rozwija się Mała Ojczyzna oraz jakie inwestycje są prowadzone. Do tego ułatwimy dostęp do usług, na przykład pomocy rzecznika praw konsumenta – dodaje Leńczuk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here