Powiat z nowym rzecznikiem konsumenta

Po ponad 40 latach pracy wieloletni sekretarz miasta, sekretarz powiatu i rzecznik konsumenta przeszedł na emeryturę. Władze starostwa oficjalnie pożegnany zasłużonego urzędnika podczas wtorkowej sesji.
Kazimierz Sidor rozpoczął pracę w świdnickiej administracji w latach 70-tych. Po ponad czterech dekadach postanowił przejść na emeryturę. Podczas sesji rady powiatu w miniony wtorek odebrał z rąk starosty list gratulacyjny i kwiaty.
– Chciałem podziękować zarządowi powiatu i wszystkim radnym za lata dobrej współpracy – mówił Kazimierz Sidor. – Służyłem mieszkańcom Świdnika od ponad 40 lat. Nigdy nie chciałem być politykiem, ale właśnie pracownikiem administracji.
Kazimierz Sidor rozpoczynał swoją przygodę z samorządem w powiecie lubelskim. W latach 70-tych trafił do urzędu miasta w Świdniku. Przepracował w nim 22 lata. Przez kolejne 18 pełnił kilka funkcji w starostwie powiatowym.
Kazimierz Sidor organizację obu samorządów zna od podszewki, bo przez 8 lat był sekretarza miasta, później przez tyle samo sekretarzem w starostwie. W ostatnich latach zajmował stanowisko powiatowego rzecznika konsumenta.
Podczas sesji powiatowej wspominał początki powstania Starostwa Powiatowego w Świdniku. – Machina ruszyła w 1993 roku. Wówczas w Lublinie odbywała się konferencja dotycząca planowanej reformy administracyjnej. Pojechałem na nią – mówił Kazimierz Sidor. – Doszedłem wtedy do wniosku, że obok Lublina jest takie 40-tys. miasto, które nie może pełnić tylko peryferyjnej roli. Wróciłem po konferencji do Świdnika i zreferowałem sprawę na radzie miasta.
W ten sposób ruszyła machina. Skutkiem wszystkich działań było powstanie w 1999 roku powiatu świdnickiego. – Był to jeden z około 50 powiatów w Polsce, który powstawał od zera – wspominał Kazimierz Sidor.
Na stanowisku Powiatowego Rzecznika Konsumentów odchodzącego urzędnika już zastąpił Miłosz Grabowski. (kal)