Powiatowe korty na ukończeniu

Drewniana konstrukcja hali tenisowej ma stanąć do 9 marca. Cała inwestycja ma być gotowa do końca tego miesiąca

Przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku staje już drewniana konstrukcja. W ciągu najbliższych tygodni zostanie na nią naciągnięta specjalna plandeka. Na początku przyszłego miesiąca do hali wejdą tenisiści.
Budowa hali dla kortów tenisowych rozpoczęła się jesienią minionego roku. Inwestycja została wyceniona na 1,2 mln zł. Pieniądze na jej budowę częściowo wyłożył powiat. W sfinansowaniu przedsięwzięcia pomoże również ministerialna dotacja. Kryta hala do gry w tenisa została zaplanowana w miejscu istniejących wcześniej kortów. Przed zimą udało się wylać fundamenty pod konstrukcję hali. Dalsze prace właśnie ruszyły.
– Do 9 marca wykonawca ma postawić drewnianą konstrukcję hali. Później rozpocznie się montaż powłoki – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – Do 30 marca zostanie wykonana sztuczna nawierzchnia, już pod dachem, będzie zainstalowane oświetlenie i pozostałe niezbędne elementy.
Cała inwestycja ma się zakończyć do 31 marca. Przedstawiciele powiatu zakładają, że pierwsi tenisiści będą mogli skorzystać z nowej hali już w kwietniu. Cały czas trwają również prace na budowie hali sportowej przy I LO. – W minionym tygodniu rozpoczęło się wylewanie trybun – mówi Waldemar Białowąs.

Inwestycja również rozpoczęła się jesienią zeszłego roku i ma kosztować 5,7 mln zł. Do jej budowy dołoży się również budżet państwa, bo powiat uzyskał 2 mln zł ministerialnego dofinansowania do inwestycji. W tej chwili uczniowie szkół mieszczących się w gmachu przy ul. Okulickiego korzystają z dwóch niepełnowymiarowych sal sportowych.
Nowy obiekt zostanie otwarty prawdopodobnie w lutym lub marcu 2018 roku. Uczniowie będą mieli do dyspozycji boisko o wymiarach 20 na 40 metrów z trybunami. Do tego będą również korzystać z mniejszych sal do ćwiczeń i siłowni. W budynku powstaną także m.in. szatnie, prysznice i toalety. Budynek ma być również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w salę rehabilitacyjną. Nowa sala zostanie wyposażona w łącznik, który będzie prowadził do gmachu szkoły.
Główne pomieszczenie hali ma być przystosowane nie tylko do imprez sportowych, ale również do obsługi wydarzeń kulturalnych. (kal)