Powiatu pomysły na Polski Ład

15 mln zł starostwo chce pozyskać na remonty powiatowych dróg

Do połowy lutego samorządy miały czas na składanie wniosków do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Powiat Świdnicki tym razem aplikuje o wsparcie warte ponad 45 mln zł.


– Przypomnijmy, że w pierwszym rozdaniu udało się zdobyć 4,25 mln zł na rozbudowę Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na tę inwestycję. Cieszymy się, że udało się pozyskać środki na ten niezwykle ważny segment, jakim jest pomoc społeczna – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

W drugim naborze do Programu Inwestycji Strategicznych postawiono nacisk na infrastrukturę drogową oraz oświatową. W ramach tego postępowania Powiat Świdnicki będzie starał się o wsparcie inwestycji wartych ponad 45 mln zł. Najbardziej kosztowny projekt zakłada rozbudowę Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku wraz z przebudową internatu w Świdniku oraz termomodernizację i rozbudowę CKZ Zespołu Szkół w Piaskach, z siedzibą w Trawnikach. Władze powiatu szacują, że inwestycje pochłonęłyby nawet 30 mln zł.

– Złożyliśmy także wnioski na modernizację kilku priorytetowych odcinków dróg. Chcielibyśmy przeprowadzić prace na drogach 2104 L Minkowice – Krępiec, 2105 L Krępiec – Minkowice, 2111 L Kawęczyn-Kozice-Policzyzna, a przede wszystkim wybudować drugą część ulicy Dworcowej, tworząc w ten sposób najkrótszy odcinek z lotniczego miasta do stolicy województwa – dodaje Ł. Reszka.

Koszt drogowych inwestycji mógłby wynieść blisko 16 mln zł. Powiat liczy na wsparcie w wysokości nawet 15 mln zł. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here