Powołana do reprezentacji

Młoda reprezentantka Cementu-Gryfa Chełm Katarzyna Jargieła została powołana do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Igrzyska Europejskie w zapasach. To efekt udanych startów, zarówno w ubiegłym roku, jak i trwającym sezonie.


W tym roku gospodarzem tej prestiżowej imprezy dla najlepszych młodych sportowców z całej Europy jest Azerbejdżan. Katarzyna Jargieła, podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa, prezentując wysoką formę wypełniła kryteria kwalifikacji do jednej z najważniejszych rangą imprezy w tegorocznym sezonie dla grupy kadetek (15-17 lat).

Do największych osiągnięć uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie w dotychczasowej przygodzie z zapasami można zaliczyć tytuł wicemistrzyni Polski kadetek oraz reprezentowanie kraju na ubiegłorocznych mistrzostwa Europy.

W tym roku Katarzyna będzie kolejną zawodniczką z Cementu Gryf Chełm biorącą udział w zawodach rangi mistrzowskiej. Zapasy uprawia od 6 lat, a jej pierwszym trenerem był Sylwester Janik.

W rozgrywanych w tym roku mistrzostwach Europy w reprezentacji Polski z Chełma wystąpili: Katarzyna Kamińska, Szymon Szymonowicz i Alan Matela. Aktualnie do zbliżających się mistrzostw świata kadetek w Bułgarii przygotowuje się Urszula Piotrowska. (s)