Powrót dyrektor Szewczyk

Anna Szewczyk, dyrektor Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Chełmie, po ponad półrocznym urlopie zdrowotnym, na który odeszła po konflikcie z częścią pracowników, wróciła do pracy. – Placówka ta będzie pod naszym szczególnym nadzorem – przekonuje Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty.
Koniec minionego roku w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 był bardzo gorący. Część pracowników poskarżyła się prezydent Agacie Fisz, że Anna Szewczyk, dyrektor placówki, nie wywiązuje się rzetelnie ze swoich obowiązków. Bałagan w dokumentach, brak rad pedagogicznych, częsta absencja dyrektor w pracy – to tylko najważniejsze zarzuty, jakie pracownicy skierowali pod adresem Anny Szewczyk.
Ponieważ o sprawie zrobiło się głośno, a konflikt z każdym dniem przybierał na sile, Anna Szewczyk ze względów zdrowotnych zdecydowała się na ponad półroczny urlop. W czasie jej nieobecności obowiązki dyrektora ZWiPPP nr 2 pełniła Agnieszka Walewska-Maksymiuk.
– W placówce zapanował spokój, o co nam od początku chodziło. Wszyscy wrócili do swoich obowiązków, nie mieliśmy skarg, jeśli chodzi o zarządzanie jednostką – mówi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty w chełmskim magistracie.
1 lipca br. dyrektor Anna Szewczyk wróciła do pracy. – Jesteśmy po rozmowie z panią dyrektor, mamy nadzieję, że placówka będzie normalnie funkcjonowała – twierdzi A. Okoński. – Pani Szewczyk zapewniła nas, że jest otwarta na współpracę. W każdym bądź razie ZWiPPP nr 2 będzie pod naszym szczególnym nadzorem. (ptr)