Powstaje Artystyczny Ogród

Muszla już wyremontowana, a wokół niej powstaje urokliwe miejsce do wypoczynku i rekreacji

Teren przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych zmienia się nie do poznania. Zakończył się już remont muszli koncertowej i rozpoczęły prace nad Ogrodem Artystycznym.


Muszla koncertowa przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych od lat jest miejscem spotkań, happeningów oraz imprez kulturalnych – muzycznych, tanecznych i teatralnych. Nadgryziony już zębem czasu obiekt właśnie przeszedł remont.

– Najważniejszym zadaniem była wymiana drewnianej podłogi, która zaczęła już próchnieć. Przy okazji został naprawiony murek oporowy okalający podłogę, ponieważ odpadały już z niego płytki. Sama konstrukcja muszli pozostała taka sama – informuje Beata Portka, kierownik MCUS, dodając, że remont kosztował ok. 78 tys. zł

Efekty będzie można podziwiać już za kilka dni. 8 sierpnia w godzinach 17-20.00 w muszli odbędzie się potańcówka. Do tańca będzie przygrywać zespół Romix. Następne takie imprezy planowane są na 22 i 29 sierpnia.

– To organizowane od lat wakacyjne imprezy, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie remontu muszli były organizowane na terenach zielonych przy urzędzie miasta – wyjaśnia B. Portka.

Remont muszli to nie wszystko. W zeszły czwartek zaczęła się rewitalizacja terenu wokół niej. Prace finansowane są z unijnych pieniędzy w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Świdnik na lata 2016-2023. Będą kosztowały 380 tys. zł i obejmą wymianę ogrodzenia, budowę alejek, nasadzenia roślin i ustawienia elementów małej architektury. Poza tym zostanie założony monitoring i nowe nagłośnienie muszli koncertowej oraz samego ogrodu, gdzie z głośników będzie sączyła się muzyka relaksacyjna.

Umowa z wykonawcą została podpisana jeszcze w czerwcu, a na realizację inwestycji ma on pięć miesięcy. – Mieliśmy nadzieję, że prace rozpoczną się już 1 lipca, ale termin trochę się przesunął. Wszystko ma być jednak gotowe na czas – zapowiada kierownik Portka. JN