Powstaje mała obwodnica Świdnika

Drogowcy już weszli na plac budowy I etapu NSZZ „Solidarność”

Ruszyła budowa I etapu Al. NSZZ „Solidarność”. Potrwa do listopada.


Pierwszy etap budowy Al. NSZZ „Solidarność” to jedna z sześciu inwestycji drogowych, na które miasto dostało dofinansowanie z państwowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad kilometrowy odcinek ulicy, w większości powstanie w szczerym polu. Połączy al. Jana Pawła II i Al. Lotników Polskich na wjeździe do Świdnika od strony Lublina z ul. Ks. J. Hryniewicza.

Inwestycja obejmuje prace ziemne, wykonanie podbudowy i asfaltowych jezdni, budowę oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej, rozbudowę skrzyżowań z drogami podrzędnymi, budowę chodników, ścieżek rowerowych, zjazdów na przyległe działki oraz wykonanie oznakowania i zagospodarowanie zieleni. Wykonawcą jest firma STRABAG. Umowa opiewa na 11,3 mln zł, tj. o przeszło 5 mln mniej niż gotowe było wydać miasto.

– Prace nabierają tempa. Natomiast oszczędności z przetargu prawdopodobnie przekażemy na budowę parków w ramach projektu „Zielony LOF” – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – I etap budowy AL. NSZZ „Solidarność” ma się zakończyć w listopadzie br.

Miasto już się przygotowuje do budowy II etapu Al. NSZZ Solidarność, tj. odcinka od ulicy ks. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego, który obecnie jest drogą gruntową. Ratusz właśnie wybrał wykonawcę dokumentacji tej inwestycji. Na samą budowę, która mogłaby ruszyć już w przyszłym roku, zamierza pozyskać dotację z FDS. Po jej zakończeniu powstanie swoista mała południowa obwodnica miasta.

W związku z rozpoczętą budowę kierowcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Tymczasowo całkowicie wyłączono z ruchu fragment ul. Gospodarczej, do której teraz można dojechać przez skrzyżowanie z ul. Klonową i Magnoliową. Z kolei do również zamkniętego odcinka ul. Hryniewicza kierowcy mogą dojechać przez skrzyżowanie z ul. Klonową i Cyprysową. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here