Powstanie nowoczesny biurowiec?

Miasto Chełm we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu opracowuje koncepcję budowy biurowca o powierzchni użytkowej około 2000 m kw. Prezydent Jakub Banaszek w tej sprawie wysłał do chełmskich przedsiębiorców list intencyjny, z nadzieją, że zainteresuje ich wynajem nowoczesnych biur.

– Chełm nie ma wolnej powierzchni biurowej na odpowiednim poziomie – mówi Jakub Banaszek, prezydent miasta. – Chcemy, aby powstał biurowiec dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje firmy. Zainteresowanie jest i dlatego podjęliśmy działania, które zapewnią warunki rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. Dostępność wysokiej klasy biurowców jest jednym z najważniejszych czynników, mających wpływ na rozwój gospodarczy miasta i regionu.

Miasto Chełm we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu opracowuje koncepcję budowy nowoczesnego biurowca z możliwością elastycznej aranżacji wnętrza, odpowiednio rozplanowanego, zgodnie z potrzebami inwestorów, z powierzchnią co-workingową, czyli wspólnym wynajmowaniem biur i dedykowanymi miejscami parkingowymi.

– Realizacja planowanej inwestycji będzie odpowiedzią na korzystną koniunkturę gospodarczą w zakresie rozwoju sektora usług biznesowych, a co za tym idzie popyt na powierzchnie biurowe w miastach regionalnych i innych miastach średniej wielkości – tłumaczy Jakub Banaszek.

– Inwestycja znacznie wpłynie na wzrost aktywności gospodarczej miasta, a tym samym na wzrost poziomu zatrudnienia oraz pozyskanie nowych inwestorów, korzystających z usług sektora outsourcingu (zlecenie zadań zewnętrznym firmom specjalizujących się w nich – przyp. red.) – mówi prezydent.

Biurowiec miałby stanąć na działce nieopodal marketu budowlanego „Mrówka”. Miasto, poza przekazaniem działki, przy tej inwestycji nie poniosłoby żadnych kosztów. (s)