Pożar w warsztacie

Do pożaru budynku gospodarczego doszło na terenie gminy Gorzków. Spaleniu uległ samochód wstawiony do naprawy oraz przyczepa. Wstępne ustalenia wskazują na to, że przyczyną było rozszczelnienie się pieca grzewczego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 stycznia, po godzinie 3.00 w miejscowości Orchowiec. – Jak wstępnie ustalili mundurowi, przyczyną zaprószenia ognia w jednym z budynków gospodarczych, w którym znajdował się warsztat samochodowy, było rozszczelnienie się pieca grzewczego – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. W wyniku pożaru spłonął samochód osobowy wstawiony do naprawy oraz przyczepa rolnicza, a także inny sprzęt znajdujący się na wyposażeniu warsztatu. Pomimo sporych strat materialnych na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności przy obchodzeniu się z wszelkiego rodzaju sprzętem grzewczym i urządzeniami dogrzewającymi. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać bez opieki takich urządzeń. Nawet niewielka iskra czy zwarcie instalacji elektrycznej może spowodować pożar samego urządzenia bądź spowodować rozprzestrzenienie się ognia na całe pomieszczenie – mówi Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here