Pozbądź się azbestu. Za darmo

Mieszkańcy gminy Krasnystaw mają kolejną szansę na bezpłatne pozbycie się wyrobów zawierających azbest. Jeszcze przez kilka dni samorząd przyjmuje zgłoszenia od właścicieli nieruchomości, na których stoją budynki pokryte eternitem albo został on już zdjęty z dachów i jest gotowy do wywiezienia.

Szkodliwych substancji można się pozbyć, korzystając z unijnej dotacji. Środki te są przeznaczone na sfinansowanie demontażu, odbioru, transportu i utylizacji odpadów azbestowych. To już piąty nabór w ramach projektu „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, ale w porównaniu z wcześniejszymi edycjami mniej skomplikowany.

Zgodnie z nowym regulaminem osoba, która złożyła bądź złoży zgłoszenie lokalizacji na demontaż, a zdejmie azbest z dachu we własnym zakresie, wystarczy, że podpisze oświadczenie o odbiorze odpadu z ziemi. Nie musi już ponownie składać zgłoszenia na sam odbiór. Nabór trwa do 26 lutego, a pieniądze na realizację projektu będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać osobiście w Urzędzie Gminy Krasnystaw albo znaleźć na stronie: www.azbest.lubelskie.pl.

Mieszkańcy gminy pozbywają się szkodliwych wyrobów nie tylko przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej, ale także innych źródeł. W ubiegłym roku dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie zostało usuniętych ponad 10 tys. m kw. azbestu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here