Pożegnali i przywitali komendanta

Od prawej: nadinsp. Artur Bielecki, mł. insp. Sławomir Kwiatkowski, podinsp. Zbigniew Oleszczuk

Mł. insp. Sławomir Kwiatkowski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, po ponad 20 latach służby przeszedł na emeryturę. Jego miejsce zajął podinsp. Zbigniew Oleszczuk, do tej pory związany z komendą w Krasnymstawie.


Uroczyste pożegnanie komendanta Sławomira Kwiatkowskiego odbyło się w minioną środę, 5 stycznia. Udział w nim wzięli nadinsp. Artur Bielecki, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, kadra kierownicza jednostki oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Podczas uroczystości odczytano rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie o zwolnieniu S. Kwiatkowskiego ze służby w KPP w Świdniku. Odchodzący na emeryturę komendant, zgodnie z policyjnym ceremoniałem, pożegnał się także ze sztandarem.

Mł. insp. S. Kwiatkowski służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku. Od tego czasu pełnił służbę w pionie kryminalnym. W 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego w Chełmie. Ze świdnicką jednostką związany był od 2017 roku, kiedy objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku; w 2020 roku został mianowany na komendanta.

Podczas uroczystości powołano również nowego komendanta Policji w Świdniku. Stanowisko to decyzją KWP w Lublinie zostało powierzone podinsp. Zbigniewowi Oleszczukowi, który do tej pory był związany z KPP w Krasnymstawie, gdzie pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta.
(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here