Pożegnanie księdza Edwarda

Po 13 latach z parafią pw. Nawiedzenia NMP i św. Łukasza w Surhowie (gmina Kraśniczyn) pożegnał się jej proboszcz ks. Edward Łatka. Przeszedł na emeryturę.

Parafianie z Surhowa tłumnie przybyli do świątyni na mszę, by swoją obecnością podziękować odchodzącemu na emeryturę księdzu proboszczowi Edwardowi Łatce za 13 lat posługi w parafii. Po sumie nadszedł czas pożegnania. Podziękowania księdzu przekazali najmłodsi parafianie, ministranci, przedstawiciele Rady Parafialnej, strażacy z OSP w Surhowie, mieszkańcy oraz wójt gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk.

– Z pożegnalnych przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz księdza proboszcza Edwarda Łatki i jego duszpasterskiej posługi. W pamięci parafian pozostanie jako kapłan, dzięki któremu świątynia odzyskała swój blask. Starania księdza zaowocowały licznymi inwestycjami na terenie całej parafii. Nowe oblicze zyskał ołtarz główny, dwa ołtarze boczne oraz Droga Krzyżowa. Udało się również pozyskać środki unijne na te prace – czytamy na stronie gminy Kraśniczyn.

– Czcigodny księże, w swej wędrówce duszpasterskiej przybyłeś do parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Łukasza w Surhowie w 2007 r., by spełniać posługę kapłańską, by służyć Panu Bogu i wspólnocie parafialnej. Pamiętamy i doceniamy wysiłek duchowy, organizacyjny i inwestycyjny księdza przy pracach w kościele, na cmentarzu oraz na rzecz umacniania życia religijnego parafian. Niech mi będzie wolno podziękować za tę posługę, za tę pracę na terenie ziemi kraśniczyńskiej – mówiła podczas uroczystości wójt Grzesiuk. (k)