Pożegnanie z miejską szopką

Trwający od mikołajek Lubelski Festiwal Bożego Narodzenia dobiegł końca. Dziś, w poniedziałek 13 stycznia, wieczorem zamknie go koncert kolęd w miejskiej szopce w wykonaniu artystów ze Szkoły Muzycznej Rytm i Melodia, Chóru La Musica i węgierskiego chóru Kodály Zoltán Girls Choir.


Podczas tegorocznego Festiwalu w szopce działo się mniej niż w poprzednich latach. Zazwyczaj brzmiały w niej kolędy puszczane z taśmy, ale były dni, że stajenka ożywała.

Tak było m.in. w środę 8 stycznia o godzinie 12, kiedy sceną zawładnęły sześciolatki z Przedszkola nr 74 z ulicy Snopkowskiej: Ala, Szymon, Oliwia, Zosia, Hania, Piotr, Makary, Marcel, Maja, Natalia, Ania, Adrian, Gabrysia, Milena, Maria, Wojtek, Jeremiasz, Maciej i aż trzy Zuzie! Okazała się ona za mała dla małych artystów, którzy nie tylko pięknie śpiewali kolędy i pastorałki, jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Weseli anieli”, „Zaśnij dziecino”, „Spojrzały aniołki”, „Chojka”, „Anioł pasterzom mówił”, „Skrzypi wóz” czy „W lichej stajni”, ale też mieli przygotowane układy taneczne. Uroku dodawały im rekwizyty – anielskie skrzydła, korony chłopców, grających role mędrców ze Wschodu, kapelusz pastuszka czy drewniane widelce, którymi chłopcy wymachiwali jak ciupagami. Występowi swoich podopiecznych kibicowały panie: Magdalena Dobiecka i Magdalena Koper, które przygotowały małych kolędników.

Po przedszkolakach wystąpiły niewiele starsze od nich dwie dziewczynki, podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. Jednej z nich, pierwszoklasistce, kibicowała cała klasa, która serdecznie ją wyściskała. Tę odsłonę miejskiego kolędowania zakończył występ 17-letniej Ani – również z MDK „Pod Akacją”.

Młodych artystów mogliśmy spotkać w szopce również w czwartek i piątek, a ostatniego w tym roku koncertu kolęd w miejskiej szopce będziemy mogli wysłuchać dziś wieczorem (poniedziałek, 13 stycznia). Od 18.00 przez godzinę kolędować będą młodzi artyści ze Szkoły Muzyczna Rytm i Melodia, od 19.00 do 19.30 Chór La Musica, a od 19.30 do 20.00 Kodály Zoltán Girls Choir z Węgier.

Joanna Dudziak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here