Pożegnanie z prawkiem

– Noga z gazu! – apelują policjanci, przypominając, że zbyt szybka jazda to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Od początku tego roku na terenie powiatu świdnickiego za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości prawo jazdy utraciło już ponad 80 kierowców.


W ostatni weekend lipca policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom osobówek oraz jednemu motocykliście.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Dorohuczy 55-letni mieszkaniec gminy Rejowiec (powiat chełmski). Mężczyzna prowadząc Audi w obszarze zabudowanym miał na liczniku 110 km/h, czyli jechał aż o 60 km/h za szybko.

– Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo kierowcom grozi mandat karny oraz 10 punktów karnych – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Od początku roku na terenie powiatu świdnickiego za rażące lekceważenie przepisów ruchu drogowego z powodu przekraczania dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym prawo jazdy straciło 84 kierowców. (w)