Poznaj zwyczaje pszczół i wygraj nagrody

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa do poznania zwyczajów pszczół poprzez udział w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”. Prace należy nadsyłać do 25 maja.


– Chcemy rozwijać w dzieciach zarówno ideę dbania o środowisko, jak i rozbudzać ich dziecięcą kreatywność i ciekawość świata – tłumaczy założenia konkursu Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Praca konkursowa może być wykonana w dowolnej technice (np. farbami lub kredkami), koniecznie w formacie poziomym na kartce A3 lub A4. Do zwycięzców w dwu kategoriach wiekowych (przedszkolnej i szkolnej) trafią nagrody rzeczowe, których łączna wartość wynosi prawie 5 tys. zł, w tym do: laureatów 1. miejsca – o wartości do 1000 zł każda; laureatów 2. miejsca – o wartości do 800 zł każda; laureatów 3. miejsca – do 600 zł każda.

Jury przyzna także po 20 wyróżnień w obu kategoriach, czyli w sumie 40 równorzędnych nagród rzeczowych o wartości do 100 zł każda.

Konkursowych inspiracji można poszukać na stronie www.lubelskie.pl/pszczola, gdzie zamieszczony został cykl filmików edukacyjnych o pszczółce Kai (w zakładce „Dla dzieci i młodzieży”) oraz prezentacje i ciekawostki, które powstały z myślą o nauczycielach, a które będą mogli wykorzystać także rodzice (w zakładce „Dla nauczycieli”).

Zgłoszenia do konkursu (pracę konkursową i podpisaną kartę zgłoszenia) trzeba przesłać do 25 maja na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: KONKURS „JAK MOGĘ POMÓC PSZCZOŁOM?”).

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://www.lubelskie.pl/pszczola/dla-dzieci-i-mlodziezy/.BS