Pozowali z Mrozem

Zobaczyli m.in. Twierdzę Brzeską, Białą Wieżę w Kamieńcu, muzeum kolejnictwa, plac Niemcewiczów w Skokach, dworzec kolejowy w Brześciu czy też Muzeum Tradycji Ludowych, gdzie degustowali samogon zagryzany chlebem ze słoniną.

Do tego spacer po Puszczy Białowieskiej, zapalanie ulicznych latarni oraz wizyta w „białoruskim Disneylandzie”, czyli siedzibie Dziadka Mroza i Śnieguroczki, którą w ciągu kilku lat odwiedzili goście z 96 krajów. Grupa 42 chełmian ostatni weekend wakacji spędziła niezwykle aktywnie, podróżując wraz z Chełmskim Klubem Podróżników Stowarzyszenia WeRwA.

– U dużej części Polaków panuje fałszywe postrzeganie Bialorusi jako kraju niezbyt nowoczesnego, gościnnego i bezpiecznego. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie, o czym przekonała się kolejna grupa turystów. Wszędzie jest bardzo czysto, zabytki zadbane, a drogi są lepsze jak w Polsce. Będziemy to chcieli udowodnić podczas Wieczoru Białoruskiego, jaki planujemy w ramach Chełmskiego Klubu Podróżników – mówi Anna Gorczyca, prezes Stowarzyszenia WeRwA.