Praca czekała na targach

To było rekordowe wydarzenie w skali powiatu świdnickiego. Na chętnych czekało około 300 ofert pracy od 80 przedsiębiorców. Na targach pokazały się również szkoły z całego powiatu i najróżniejsze instytucje. Osoby starające się o pracę mogły liczyć również na doradztwo. Organizatorzy zorganizowali także konferencję dla przedsiębiorców.
W minioną środę w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej na Targach Pracy spotkali się przedsiębiorcy i osoby poszukujące zatrudnienia. Wydarzenie było rekordowe pod względem ilości ofert i udziału wystawców.
– Można mówić o sukcesie targów, bo mamy coraz więcej ofert z całego województwa lubelskiego i coraz więcej wystawców – mówił Marcin Troć, dyrektor PUP w Świdniku.
W otwarciu wydarzenia uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatu.
– Targi są podsumowaniem, okazją do spotkania wszystkich instytucji działających na rynku pracy i zaprezentowanie wszystkiego, co maja do zaoferowania – mówił Leszek Czechowski, członek zarządu powiatu. – Są również okazją do pierwszych, nieformalnych spotkań, które w przyszłości mogą zaowocować podjęciem przez osoby bezrobotne zatrudnienia.
Na targach nie zabrakło również placówek oświatowych z powiatu świdnickiego.
– Bardzo ważną sprawą jest udział w wydarzeniu również naszych szkół zawodowych, oferujących kompletne kierunki kształcenia i ich spotkanie z pracodawcami. Te dwa światy muszą ze sobą ściśle współpracować. Takie targi są miejscem wymiany doświadczeń – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.
Przez cały czas trwania targów z porad specjalistów mogły korzystać osoby bezrobotne. Pracownicy PUP pomagali im m.in. w pisaniu dokumentów aplikacyjnych. W trakcie wydarzenia odbyła się również konferencja dla pracodawców, przedsiębiorców i ich przedstawicieli pt. „Formy współpracy z pracodawcami”.
W tegorocznych Targach Pracy wzięło udział ponad 80 wystawców. Reprezentowali oni nie tylko powiat świdnicki ale i inne regiony województwa lubelskiego. Przedsiębiorcy przywieźli na targi około 300 ofert pracy w Polsce i za granicą. Bezrobotni mogli wybierać wśród branż: ochroniarskiej, gastronomicznej, hotelarskiej, spożywczej, usługowej, odzieżowej, handlowej, mechanicznej, przetwórczej, produkcyjnej czy opiekuńczej.
Organizatorem targów był Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku, a współorganizatorami: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz Fundacja Fuga Mundi.(kal)

Zwycięzcy konkursu na najciekawsze stanowisko wystawiennicze
W trakcie targów specjaliści ocenili również stanowiska przygotowane przez wystawców. Autorzy najbardziej kreatywnych mogli liczyć na nagrody.
I miejsce – Stowarzyszenie Integracji Społecznej WTZ w Mełgwi, II miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku, III miejsce – Zespół Szkół w Piaskach