Praca i edukacja w jednym

Szukasz pracy? Chcesz zmienić dotychczasowe zajęcie na lepiej płatne? A może po prostu chcesz się dokształcać? Jeśli tak, nie może Cię zabraknąć na Targach Pracy i Edukacji, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku. A te odbędą się już w najbliższy czwartek, 20 września, w nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku (ul. Okulickiego 13).


– Do udziału w targach zaprosiliśmy pracodawców z terenu powiatu i nie tylko, którzy chcieliby przedstawić oferty pracy dla mieszkańców naszego powiatu. Serdecznie zapraszamy również osoby poszukujące pracy oraz tych, którzy chcą zmienić dotychczasowe zajęcie – mówi Marcin Troć, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku.

Targi adresowane są również do ludzi młodych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

– Jak dotąd zawsze oddzielaliśmy targi pracy od targów edukacji. W tym roku postanowiliśmy je połączyć. Swoje oferty przedstawią szkoły powiatowe, firmy szkoleniowe i uczelnie wyższe. Dzięki temu młodzi ludzie będą mogli skonfrontować rynek pracy z rynkiem edukacyjnym. Zobaczą, na jakie zawody jest zapotrzebowanie. Mogą też przemyśleć kwestię związaną z doszkalaniem, kursami czy wyborem nowego kierunku kształcenia – wyjaśnia M. Troć i dodaje, że obecnie najbardziej poszukiwani specjaliści w powiecie to mechanicy pojazdów i urządzeń, informatycy, a także wykwalifikowani pracownicy gastronomii i hotelarstwa.

W ramach targów przewidziano także konferencję dla szkół i firm. Podczas tego spotkania przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jaką ofertę mają powiatowe szkoły, przede wszystkim te zawodowe. Targi rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do godziny 13. (w)