Praca na targach

Już w najbliższą środę w Świdniku odbędą się doroczne targi pracy. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało już blisko 70 wystawców. Wśród nich są firmy m.in. z branży lotniczej, meblarskiej, spożywczej, instytucje czy urzędy gmin. Organizatorzy zapraszają chętnych również na warsztaty i konferencje.
Coroczne targi pracy cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i instytucji poszukujących pracowników oraz wśród osób bezrobotnych. Tegoroczna edycja odbędzie się już w najbliższą środę (8 czerwca) w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku (ul. Szkolna 1), od godz. 10.00 do 14.00. Głównym organizatorem wydarzenia jest Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku.

– Co roku widzimy, że targi to bardzo dobra okazja do spotkania pracodawców z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy. To miejsce do rozmów i wymiany informacji – mówi Marcin Troć, dyrektor PUP w Świdniku. – W ubiegłym roku mięliśmy ponad 60 wystawców, w tym zgłosiło się już do nas blisko 70 pracodawców, więc jest to ogromna szansa dla osób zarejestrowanych w naszym urzędzie.

Przedstawiciele PUP tłumaczą, że targi już dla wielu osób stały się początkiem nowej drogi zawodowej.

– W związku z tym, że wydarzenie odbędzie się w szkole, liczymy również, że będą w nim uczestniczyć ludzie młodzi. Tym bardziej, że to dla nich dogodny czas, bo kończy się rok szkolny. Wiele osób właśnie teraz staje się absolwentami swoich szkół i poszukuje możliwości rozwoju zawodowego – mówi Marcin Troć. – Targi Pracy będą dla nich okazją do pogłębienia swojej wiedzy, ponieważ organizujemy także warsztaty i spotkania z doradcami zawodowymi, podczas których otrzymają pomoc w zakresie sporządzenia dokumentów aplikacyjnych, uzyskają informację o zawodach, rynku pracy oraz możliwości szkolenia i kształcenia.

Na nowe informacje mogą również liczyć wystawcy.

– Z kolei z myślą o przedsiębiorcach przygotowaliśmy konferencję pt. „Formy współpracy z pracodawcami”. Wezmą w niej udział przedstawiciele m.in. Urzędu Marszałkowskiego, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie, Fundacji Fuga Mundi i Fundacji PAN oraz Lokalnej Grupy Działania z terenu powiatu świdnickiego – dodaje Marcin Troć.

Współorganizatorami targów są: Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi w Lublinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz władze starostwa i gmin wchodzących w skład powiatu. Dla pracodawców organizatorzy przewidują konkurs na najciekawsze stanowisko wystawiennicze. (kal)