Pracowity weekend strażaków

Zaprószenie ognia było przyczyną pożaru, do którego doszło w jednym z budynków w centrum Piask. Jedna z znajdujących się w nim osób, niestety, poniosła śmierć.
W niedzielę, 30 kwietnia, około godz. 7.30 świdniccy strażacy dostali informację, że w centrum Piask, przy ul. Lubelskiej, pali się pustostan. Na miejsce wysłano również karetkę i policję. W trakcie akcji gaśniczej w jednym z pomieszczeń strażacy natknęli się na ciało mężczyzny.
– Strażacy przystąpili do akcji reanimacyjnej, ale niestety było już za późno. Lekarz stwierdził zgon – mówi Piotr Pyszko, rzecznik świdnickich strażaków. – Przyczyną śmierci 59-latka było najpewniej zaczadzenie.
Do dwóch, choć już nie tak tragicznych w skutkach, pożarów, doszło też na terenie Świdnika. 28 kwietnia strażacy otrzymali wezwanie do palącego się budynku gospodarczego przy ul. Gospodarczej. Na miejscu okazało się, że właścicielowi udało się opanować ogień, a prawdopodobną przyczyną pożaru była nieprawidłowa eksploatacja pieca grzewczego. Do drugiego z pożarów doszło 30 kwietnia na ogródkach działkowych przy ul. Króla Jana III Sobieskiego. Paliła się tam drewniana altana, a przyczyną pożaru było podpalenie. (w)