Pracują nad Szkocją

Władze Portu Lotniczego Lublin mają nadzieję, że uda się przekonać linie Wizz Air do przywrócenia lotów do Szkocji

Czy do siatki połączeń lubelskiego lotniska wróci Szkocja? Całkiem możliwe. Władze portu już pracują nad wznowieniem tych kursów. W tym celu przygotowano ankietę, w której pyta się pasażerów o szczegóły ich podroży do i ze Szkocji.


W połowie czerwca decyzją linii lotniczych Wizz Air zawieszono loty ze Świdnika do Glasgow. Od tej pory wielu pasażerów wyraża swoje niezadowolenie z powodu likwidacji połączenia. Podnoszą oni, że było ono bardzo potrzebne, bo w Szkocji pracuje przecież wielu mieszkańców województwa. Wg danych londynek.net, portalu adresowanego do Polaków mieszkających w Zjednoczonym Królestwie, w Szkocji jest ponad 100 tys. Polaków – najwięcej w okolicach Edynburga, Lothain, Glasgow i Iverness.
Port Lotniczy Lublin pracuje nad wznowieniem lotów do Szkocji. Przygotował ankietę, w której pyta podróżnych o szczegóły ich lotów z i do Szkocji
– „Pamiętajcie, że decyzję podejmuje zawsze linia lotnicza, a nie lotnisko. Decyzje podejmowane są na podstawie oceny szeregu danych, z których część dostarczają zainteresowane połączeniem lotniska. Za część argumentów jesteście odpowiedzialni Wy, poprzez dokonywanie takich, a nie innych decyzji zakupowych (np. mniejsza ilość podróży zimą, wybór tańszej o 30 zł oferty innego lotniska itp.). Pracujemy nad przywróceniem połączenia z Lublina do Szkocji. Jest kilka możliwych scenariuszy, ale to, jaki z nich będzie realizowany, zależy w dużej mierze od Was” – czytamy na profilu PLL na Facebooku, gdzie również znajdziemy odnośnik do ankiety.
Piotr Jankowski, rzecznik prasowy lotniska, dodaje, że systematycznie, co pół roku, przeprowadzane są ankiety dotyczące preferencji lotniczych mieszkańców regionu.
– Chodzi o destynacje, które cieszą się zainteresowaniem oraz wskazania, z jaką częstotliwością pasażerowie do tej pory podróżowali w danym kierunku. Zebrane informacje są przetwarzane i przekazywane do przewoźników, oferujących loty z Lublina. Jest to wiedza, którą linie lotnicze biorą pod uwagę podczas ustalania nowych połączeń. Nie podajemy do wiadomości publicznej kierunków wskazywanych przez podróżnych. Jeśli chodzi o połączenie do Glasgow, to nadal prowadzimy rozmowy z naszymi partnerami o uruchomieniu lotów do Szkocji, ponieważ wiemy, że ten kierunek cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego województwa. Obecna ankieta, przeprowadzana jest w celu doprecyzowania i uszczegółowienia dodatkowych informacji, które także zostaną przekazane do linii lotniczych – mówi rzecznik
Pod postem z ankietą pojawiło się mnóstwo udostępnień i komentarzy, w których internauci polecali jej wypełnienie swoim znajomy. Respondenci są pytani, z którego ze szkockich lotnisk i jak często podróżowali do Polski w ciągu ostatniego roku; co decydowało o wyborze akurat tego portu i ile kosztowała podróż. Autorzy ankiety apelują, aby wypełniały je osoby zainteresowane połączeniem. Proszą też respondentów o pozostawienie kontaktu mailowego. Po co? Władze portu zamierzają wynegocjować z wybranym przewoźnikiem kod promocyjny na pierwsze rezerwacje, a kiedy połączenie pojawi się już w sprzedaży, przekaże go pasażerom. (w)