Prawdziwi twardziele. Dla nich maraton to pestka

Siedmioro reprezentantów Sekcji Biegowej Ruchu Izbica stanęło na starcie morderczych biegów Łemkowyna Trail – jednego z najbardziej kultowych festiwali biegów górskich w Polsce, które odbywają się w Beskidzie Niskim na dystansie od 30 do 150 km.

Z dystansem 30 km zmierzyła się dwójka biegaczy Ruchu: Ireneusz Golec z czasem 3’14’41 zajął 67 miejsce w kat. open, a Anna Czerniak uzyskała czas 3’34’02, który pozwolił jej zająć 27 miejsce w wśród kobiet. Z dystansem 70 km zmierzył się Krzysztof Żurek (8’37’51), który zajął 21 miejsce w open. W biegu na 100 km wzięli udział: Piotr Czemerys, który pokonał tą trasę z czasem 15’39’39 co dało mu 52 miejsce oraz Marcin Ścibor (18’46’33) – 137 miejsce, a na najbardziej morderczym dystansie 150 km wystartowali: Paweł Zieliński (z czasem 24’40’57 uplasował się na 59 miejscu open) i Tomasz Popis, który w wyniku kontuzji zrezygnował z biegu na 60 km.

Warto dodać, że w ten sam weekend odbył się Poznań Maraton, gdzie biegał Łukasz Smyk (uzyskał swój najlepszy życiowy rezultat i z czasem 3’01’34 zajął 196 miejsce open). W Poznaniu w biegu na 5 km wystartowała też Małgorzata Smyk (zajęła 18 miejsce w open i 3 w swojej kategorii wiekowej).

Tego samego dnia na starcie Toruńskiego Maratonu pojawiło się dwóch innych zawodników Ruchu. Marcin Malinowski z czasem 3’59’26 zajął 310 miejsce, a Grzegorz Rycyk z czasem 4’32’46 był 464. Dla Rycyka był to 70., ukończony maraton w życiu! (kg)