Prawie jak urząd skarbowy

Konferencja, podczas której wiceminister A. Soboń, szef lubelskiej IAS i włodarze Świdnika zapowiedzieli uruchomienie od 19 września w Świdniku „urzędu skarbowego”, odbyła się przed jego siedzibą przy ul. Konopnickiej 3

Nie na darmo świdniczanie mają swojego wiceministra finansów – posła Artura Sobonia. To zapewne za jego sprawą świdnicki Punkt Obsługi Podatnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie przenosi się do nowej siedziby przy ul. Konopnickiej 3 i rozszerza swoje kompetencje. Od przyszłego poniedziałku świdniczanie nie będą już musieli z wieloma sprawami podatkowymi jeździć do urzędu przy ul. Sądowej w Lublinie, tylko załatwią je na miejscu.

O tym, że już niebawem mieszkańcy Świdnika i powiatu świdnickiego będą mieli wygodniejszy i pełniejszy dostęp do organów administracji skarbowej podczas konferencji prasowej w miniony poniedziałek, 29 sierpnia, oficjalnie poinformowali burmistrz Waldemar Jakson, zastępca burmistrza Marcin Dmowski, a także Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Artur Krukowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

W Świdniku działał dotąd Punkt Obsługi Podatników Pierwszego Urzędu Skarbowego w Świdniku przy ul. Niepodległości 19, ale miał on charakter punktu informacyjno-podawczego. W POP przy ul. Konopnickiej 3 (budynek był do niedawna siedzibą Pegimeku i spółka nawet wystawiła go na sprzedaż, ale jak informowaliśmy przed miesiącem, wycofała się z jego sprzedaży, bo jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, wprowadzeniem się do niego zainteresowała się skarbówka – przyp. aut.) będzie świadczony pełny zakres usług administracji skarbowej. Swoją działalność filia rozpocznie już od najbliższego poniedziałku, 19 września.

– Możliwe będzie załatwienie wszelkich spraw związanych z działalnością gospodarczą. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej również będą mogły załatwić wszelkie sprawy, które do tej pory musiały załatwić na ul. Sądowej. Jest to ważne rozwiązanie zwłaszcza dla osób starszych. Takie działanie również pozytywnie wpłynie na rozwój miasta – informuje świdnicki Ratusz. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here