Prezes Grzesiak

Start Krasnystaw ma nowego prezesa. Został nim dotychczasowy kierownik zespołu seniorów Robert Grzesiak. Poprzedni sternik Startu – Andrzej Jasionowski po roku pracy zrezygnował z funkcji. Nowy zarząd Startu podjął decyzję, że trenerem drużyny seniorów na sezon 2016/2017 pozostanie Bartłomiej Czajka, który objął zespół w kwietniu br.

W ubiegły piątek 1 lipca odbyło się walne zabranie sprawozdawczo-wyborcze w Starcie Krasnystaw. Z pracą w klubie pożegnał się jego dotychczasowy prezes Andrzej Jasionowski, który Startem kierował przez ostatni rok i nie chciał ponownie kandydować do nowego zarządu. W zebraniu wzięło udział około 30 delegatów.
Nowym prezesem Startu został Robert Grzesiak, dotychczasowy kierownik klubu. W skład zarządu weszli jeszcze: Zbigniew Olech, Eugeniusz Sawczuk, Michał Moniakowski, Mariusz Bąk, Mariusz Łuczyn, Marian Bartosiewicz, Tomasz Król i Marek Nowosadzki. Nowy zarząd postanowił dać szansę trenerowi Bartłomiejowi Czajce, który opiekuje się seniorami Startu od kwietnia 2016 r. Wtedy to zastąpił Mariusza Wróbla, za którego pracy Start praktycznie stracił szanse na awans do IV ligi. Przez pół roku Czajka trenował na dwa fronty, juniorów Startu oraz seniorów. Teraz ma się to zmienić. Czajka będzie kontynuował pracę jedynie z seniorami. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi juniorów.

Decyzja, co do obsady wiceprezesa klubu i trenera młodzieżowej drużyny Startu, grającej w I lidze wojewódzkiej juniorów starszych, zapadnie na kolejnym posiedzeniu nowego już zarządu.
Start Krasnystaw od czterech sezonów próbuje wrócić do IV ligi, ale nie może tego celu osiągnąć. Najpierw przegrał rywalizację z Hetmanem Żółkiewka, potem z Włodawianką, następnie z Granicą Dorohusk, a ostatnio z Kłosem Chełm. Miejsce klubu z Krasnegostawu, który dysponuje świetną infrastrukturą, jednym z najładniejszych stadionów w województwie lubelskim, jest w czwartej lidze. Teraz tylko od nowych działaczy, trenera Czajki i zawodników będzie zależało, czy Start za rok wskoczy do wyższej klasy rozgrywkowej. Na pewno tego od nich oczekują krasnostawscy kibice. (kg)