Prezes z Siedlec

Nowy prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich Grzegorz Orzełowski

Od 1 marca jest nowy prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. Rada nadzorcza funkcję tę powierzyła Grzegorzowi Orzełowskiemu z… Siedlec, gdzie przez ostatnie trzy lata kierował tamtejszą Agencją Rozwoju Miasta.

18 lutego br. rezygnację z funkcji prezesa Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich złożył Zbigniew Mazurek, który na tym stanowisku pracował od 1 lipca 2013 roku. Jego los, po tym, jak na okres ferii zostały wprowadzone weekendowe wyższe stawki za bilety, co spotkało się z dużym niezadowoleniem ze strony władz miasta, wydawał się być przesądzony. Mazurek, składając dymisję, najprawdopodobniej uprzedził ruch rady nadzorczej. Jego odwołanie ze stanowiska wydawało się tylko kwestią czasu.

W piątek 1 marca br. rządy w spółce objął Grzegorz Orzełowski z Siedlec. Do tej pory pełnił funkcję prezesa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, skupiającej: tamtejszy park wodny, stadion piłkarski i cztery boiska treningowe, dwie hale sportowe oraz główny plac w mieście.

– To doświadczony menadżer, mający sukcesy w swojej dotychczasowej pracy, zarządzał już podobnymi obiektami, zna specyfikę tej działalności. Wierzymy, że jego pomysły sprawdzą się także w zarządzaniu chełmskim aquaparkiem – mówi Artur Juszczak, wiceprezydent Chełma.

Grzegorz Orzełowski ze stanowiska prezesa Agencji Rozwoju Miasta Chełm został odwołany tydzień przed objęciem funkcji w Chełmie. – Zarządzałem całą infrastrukturą sportową, przez którą w minionym roku przewinęło się ponad pół miliona osób, z czego 350 tys. klientów odwiedziło aquapark, który stał się regionalnym parkiem wodnym.

Wcześniej byłem naczelnikiem gabinetu prezydenta miasta Siedlce, odpowiadałem za współpracę zagraniczną i promocję miasta. Wybudowałem siedlecki dom kultury i scenę teatralną miasta za pozyskane z Unii Europejskiej pieniądze – wylicza swoje osiągnięcia nowy prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich.

Orzełowski w chełmskim aquaparku widzi duży potencjał. – Obiekt musi tętnić życiem nie tylko popołudniu, ale również w godzinach przedpołudniowych – mówi. – Ma jak najbardziej służyć mieszkańcom. Musimy wykorzystać także położenie geograficzne Chełma i ściągnąć gości zza wschodniej granicy. Aquapark powinien być też traktowany jako atrakcja turystyczna miasta i przyciągać ludzi z zewnątrz, którzy przyjadą do Chełma na całodzienny pobyt – dodaje nowy prezes spółki. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here