Prezesowi nie wypada?

Wpis Łukasza Reszki na Facebooku wywołał kontrowersje

– Sprawdźcie, jakie „osobliwe” posty z wakacji zamieszcza na facebook’u Pan prezes Reszka. Czy to wypada, żeby prezes miejskiej spółki i radny powiatu umieszczał w internecie takie rzeczy? – napisał w mailu do redakcji Czytelnik. Chodzi o zdjęcie tabliczki rodem z PRL-u z napisem: „Po skończonej pracy załóż majtki”, dedykowane członkom Świdnik Wspólna Sprawa. Sam Reszka tłumaczy, że wpis został umieszczony na jego prywatnym profilu i był formą żartu, choć, jak zaznacza, żartu z przesłaniem.


– „22 lipca… z pozdrowieniem dla Świdnik Wspólna Sprawa Kolesiów: Osina, Sadło, Kruczek, Wilk, Świdnik… I pamiętajcie: „Po skończonej pracy załóżcie majtki” – taki wpis na facebook’u zamieścił Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik i radny Powiatu Świdnickiego.
Niektórych mieszkańców Świdnika słowa prezesa Reszki bardzo zbulwersowały.
– Co autor miał na myśli? „Po skończonej pracy, załóżcie majtki”. Brzmi to trochę dwuznacznie. To co najmniej żenujące, żeby poważny człowiek, radny powiatu, prezes miejskiej spółki, zamieszczał takie wpisy. Każdemu należy się szacunek – oburza się w anonimowym mailu do redakcji mieszkaniec miasta.
Zapytany o wpis Jakub Osina ze Świdnik Wspólna Sprawa nie chciał go komentować. Jak wyjaśniał, nie chciałby zniżać się do tego poziomu dyskusji.
Pod postem prezesa Reszki komentarz umieścił za to Mariusz Wilk, sekretarz powiatu świdnickiego.
– Łukasz, kiedy ty w końcu wejdziesz na poważniejszy poziom rozwoju? I rozwiń mi to z tymi majtkami, bo nie kumam – napisał.
– Mariusz do Ciebie mi daleko, biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie zawodowe w samorządzie i legalności zatrudnienia na stanowisku sekretarza powiatu. Cytując Ciebie z sms-a do mnie: zluzuj majty – odpowiedział mu Reszka.
Reszka tłumaczy, że profil, na którym zamieścił zdjęcia i komentarz, jest prywatny. Celowo zamieścił go 22 lipca, bo to, jak zaznacza symboliczna data komunistycznego „święta niepodległości”.
– W ten symboliczny, ale i śmieszny sposób po raz kolejny przypominam parapolitycznej organizacji Świdnik Wspólna Sprawa o ich korzeniach i niechlubnej przeszłości niektórych jej członków, o której zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć – komentuje prezes Avii. – Dziwi mnie, że nikt nie miał odwagi podpisać się pod e-mailem do redakcji, co jest przykładem metod, jakie dawniej stosowano wobec oponentów politycznych. Ta emocjonalna reakcja anonimowego mieszkańca jest moim zdaniem efektem sytuacji, w której „smutni panowie” zaczynają bawić się w politykę. Tabliczka i tekst „Po skończonej pracy załóżcie majtki” adresowany jest do zapracowanych członków i sympatyków ŚWS, aby w wirze pracy odnaleźli chwilę na odpoczynek i relaks. Czasem trzeba zwolnić i zatrzymać się, aby z dystansem spojrzeć na siebie i swoje dokonania. (w)