Prezydent wydał gazetkę

Prezydent Krzysztof Żuk wydał gazetkę „Wszyscy dla Lublina”. Chwali się tam dokonaniami w trakcie swoich dwóch kadencji. Swoją gazetkę propagandową, nazwaną „Raport z kadencji”, wydali również radni koalicji PO-WL.


Egzemplarze są wrzucone m.in. do skrzynek pocztowych. Na pierwszej stronie „Wszystkich dla Lublina” Żuk zapewnia, że publikację sfinansował z własnych pieniędzy. Udziela też wywiadu. „Zmiana w czasie ośmiu lat mojej kadencji jest kolosalna. Z miasta, które inwestorzy omijali szerokim łukiem zmieniliśmy się w lidera Polski wschodniej i jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich miast” – mówi prezydent.

Później czytamy o 24 najważniejszych, dokonanych inwestycjach. Są wśród nich m.in. remont Teatru Starego, budowa Areny Lublin, budowa Aqua Lublin czy remont placu Litewskiego. Czytamy też o „niezwykłym, 2017 roku”, kiedy miasto obchodziło 700. rocznicę nadania praw miejskich. „Lublin daje pracę”, „Miasto dla Rodziny” to tytuły kolejnych tekstów.

Na ostatniej stronie Krzysztof Żuk chwali się „inwestycjami w trakcie realizacji” – m.in. budową szkoły, przedszkola i domu kultury na ulicy Berylowej czy rewitalizacją parku Ludowego. „Mam nadzieję, że po zmianie będzie tętnił życiem cały rok. Może on stać się jednym z najpiękniejszych terenów zielonym w naszym mieście” – zapowiada Żuk.

Czy taka forma wczesnej kampanii wyborczej spodoba się mieszkańcom? – Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Forma gazety jest dość atrakcyjna, mamy np. profesjonalne infografiki. Jeśli jednak prezydent będzie używał tych samych materiałów w czasie właściwej kampanii wyborczej, może się to obrócić przeciwko niemu – komentuje Krzysztof Jakubowski, politolog i prezes fundacji Wolności, która monitoruje działalność urzędów.

Grzegorz Rekiel