Prezydent zaprasza na spacer

Na „spacer po ulicy Lipowej” zapraszają mieszkańców miejscy urzędnicy. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 23 czerwca i będzie poświęcone zmianom w projekcie przebudowy ulicy i ocaleniu tutejszych drzew, o co walczą mieszkańcy.

– We wtorek, 23 czerwca, odbędzie się spacer z mieszkańcami po ul. Lipowej, na który zaprasza Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Będzie on poświęcony zmianom wprowadzonym w projekcie przebudowy oraz kwestiom utrzymania zieleni w tym rejonie – zapowiada Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Spotkanie zacznie się o godzinie 18. Punkt zbiórki to skwer Zbigniewa Hołdy (naprzeciwko Plazy). – Ze względów epidemiologicznych prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości podczas spaceru oraz zabranie maseczek i rękawiczek ochronnych – dodaje Jędrek.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami odbyło się 8 czerwca. Jednym z ustaleń było zorganizowanie kolejnego, prezentującego wyniki rozmów z projektantami przebudowy. Przypomnijmy, że na przełomie maja i czerwca na Lipowej zaczęło się związane z przebudową ulicy przesadzanie drzew. Zbulwersowało to okolicznych mieszkańców. Część osób, pomimo późnej pory wyszła na ulicę.

Jedna z pobliskich mieszkanek zaczęła nagrywać akcję przesadzania drzew, a film opublikowała na swoim profilu facebookowym. Piotr Gawryszczak, Robert Derewenda i Marcin Jakóbczyk z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości zasugerowali, że polecenie usunięcia drzew przy Lipowej wydał prezydent Krzysztof Żuk. Radni skierowali w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Ratusz przekonywał z kolei, że „prace, jakie zostały wykonane w godzinach nocnych 31 maja nie były w jakikolwiek sposób uzgodnione ani zaakceptowane przez gminę Lublin”.

Pierwsze prace przy przebudowie Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i ulicy Lipowej ruszyły pod koniec kwietnia. Lubelskim kierowcom najbardziej daje się we znaki znajdująca się w fatalnym stanie nawierzchnia Alei Racławickich. Jedna z ważniejszych arterii w Lublinie nie była remontowana od ponad trzech dekad. Na Al. Racławickich planowane są m.in.: wymiana nawierzchni, wytyczenie buspasów czy wytyczenie ścieżek rowerowych. Ulica Poniatowskiego ma zostać poszerzona do czterech pasów ruchu. Na ul. Lipowej planowane jest pozostawienie czterech pasów, ale zostaną tam wytyczone buspasy.

Aleje Racławickie, ul. Lipową i ul. Poniatowskiego przebudowuje konsorcjum, w którego skład wchodzą: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie. Zaproponowało najmniej, bo około 103,9 mln złotych. Roboty mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here