Priorytetem aleja Piłsudskiego

Modernizacja alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, wraz z wyznaczeniem ścieżki rowerowej – zdaniem mieszkańców Dyrekcji Dolnej – jest priorytetową inwestycją na przyszły rok. Wśród wniosków znalazła się też przebudowa Kolejowej. Miasto ma nadzieję, że na tę inwestycję dostanie pieniądze z Programu Polska – Białoruś – Ukraina.

Przewodniczący rady osiedla Dyrekcja Dolna, Sebastian Bielecki, do przyszłorocznego budżetu Chełma zgłosił osiem zadań inwestycyjnych. To efekt ustaleń radnych osiedlowych z mieszkańcami.
Priorytetową inwestycją, nie po raz pierwszy zresztą, jest modernizacja alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, z uwzględnieniem ścieżki rowerowej i montażem ławeczek. Zadanie do tanich nie należy, ale kto wie, czy w roku wyborczym prezydent Agata Fisz nie zdecyduje się przynajmniej na jego rozpoczęcie. Równie ważną i kosztowną inwestycją jest kompleksowa przebudowa chodnika na całej długości ul. Starościńskiej.
Mieszkańcy Dyrekcji Dolnej nie zapomnieli też o przebudowie ul. Kolejowej, na odcinku od Sienkiewicza do przejazdu kowelskiego. Miasto na to zadanie złożyło wniosek o dofinansowanie z Programu Polska – Białoruś – Ukraina i po pierwszej ocenie są szanse na zdobycie pieniędzy.
Mieszkańcy Dyrekcji Dolnej zwracają też uwagę na zagospodarowanie zielonego terenu położonego między ul. Jedność, al. Piłsudkiego i Szkołą Podstawową nr 1. Chcą, by miasto wykonało tam alejki i ustawiło ławeczki. – Teren ten służyłby mieszkańcom osiedla do wypoczynku i rekreacji – podkreśla S. Bielecki.
Wśród wniosków do przyszłorocznego budżetu znalazło się też odwodnienie ul. Jedność, polegające na wykonaniu „burzówki” w kierunki kanału Suszówka. Mieszkańcy domagają się też rozwiązania problemu parkowania samochodów na ul. Wołyńskiej i Śląskiej. Auta są ustawiane z obu stron ulic, co powoduje utrudnienie w przejeździe samochodów. Mieszkańcy chcą budowy parkingu między budynkami Śląska 2 i 4, za garażami. Kolejny parking, według nich, mógłby powstać między ul. Jedność, al. Piłsudskiego, a terenem SP nr 1. Na zebraniu rady osiedla padł również wniosek dotyczący budowy sali gimnastycznej przy „Jedynce”. Niestety, przez najbliższe kilka lat nie będzie szansy na jego realizację. (ps)