Próba kradzieży na bezczelnego

Świdniccy policjanci zatrzymali 26-latka z Lublina podejrzanego o kradzież urządzenia geodezyjnego wartego ponad 90 tys. zł z terenu budowy w gminie Piaski. Jego wspólnik jest wciąż poszukiwany.


Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 25 maja, około godziny 15 w Bystrzejowicach Pierwszych. Przy posesji, na której trwa budowa zatrzymał się samochód. Mężczyzna, który z niego wysiadł przeciął siatkę ogrodzeniową, wszedł na teren budowy i zabrał tachimetr o wartości ponad 90 tys. zł. Przy ogrodzeniu, czekał na niego wspólnik, któremu przekazał sprzęt. Rabusiom nie udało się jednak odjechać ze skradzionym urządzeniem, bo w porę zainterweniowali pracownicy firmy pracującej na placu. Niestety, urządzenie zostało uszkodzone, a sami sprawcy zdołali uciec. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

– Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer, wytypowali i zatrzymali 26-letniego mieszkańca Lublina jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. W pojeździe wykorzystanym do popełnienia przestępstwa ujawniono tablice rejestracyjne innego pojazdu, użyte w trakcie przestępstwa – informuje kom. Łukasz Kasperek z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za usiłowanie kradzieży 26-latek odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Trwają również czynności zmierzające do zatrzymania drugiego sprawcy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here