Problem w Internecie

Ci, którzy ostatnio chcieli zasięgnąć informacji na stronie internetowej gminy Dubienka, mogli mieć problem. Przez kilka dni strona nie działała, a przy wyszukiwaniu jej przez Google pojawiał się komunikat, że witryna mogła paść ofiarą hakerskiego ataku.

– Rzeczywiście są pewne problemy ze stroną, ale raczej nie chodzi o hakerów. Ten komunikat wyświetla się prawdopodobnie przez antywirus. Na pewno to sprawdzimy – powiedzieli nam we wtorek urzędnicy z Dubienki i zapewniali, że prześlą zgłoszenie do firmy zajmującej się utrzymaniem strony na serwerze.
Usterka miała zostać usunięta jeszcze we wtorek. W środę rano strona dubienka.eurzad.eu znów działała bez zarzutów. Nie pierwszy raz gmina ma problemy ze swoją witryną internetową. Przed kilkoma miesiącami nasi Czytelnicy z Dubienki zwracali uwagę, że gmina nie publikuje oświadczeń majątkowych w Internecie, choć zgodnie z prawem, powinna to zrobić. Wójt Waldemar Domański, tłumaczył wówczas, że oświadczenia nie były publikowane, bo stronę internetową zaatakował wirus, którego pozbycie się zajęło trochę czasu. (kw)