Profesor pozwał profesora

Jakub Urbanik, profesor prawa Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawiciel społeczności LGBT pozwał profesora prawa KUL, lubelskiego posła PiS i kandydata na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka o ochronę dóbr osobistych. Domaga się 20 tysięcy złotych na Stowarzyszenie Miłość Wyklucza oraz przeprosin w największych ogólnopolskich mediach. Pozew został złożony w ubiegły piątek w warszawskim sądzie. Chodzi o homofobiczne – zdaniem powoda – wypowiedzi pozwanego.

O które konkretnie? – Pozew odnosi się do dwóch wypowiedzi Przemysława Czarnka, tej z programu na antenie TVP Info w trakcie kampanii prezydenckiej, kiedy lubelski poseł stwierdził: „Skończmy słuchać tych idiotyzmów, o jakiś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją” (chodziło o komentarz do zdjęcia przedstawiającego roznegliżowaną osobę w barze dla osób LGBT w Los Angeles – przyp. aut.) oraz z 3 sierpnia, gdy na antenie Radia Maryja powiedział: „Nie ma wątpliwości, ze cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu, a ten z marksizmu, pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki, narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło drugiej wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców” – mówi Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy Wolne Sądy, pełnomocnik prof. Urbanika, który w piątek złożył pozew o ochronę dóbr osobistych w jego imieniu.

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 19.10.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here