Progres w grze Sparty

SOKÓŁ KONOPNICA – SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY 1:2 (1:2)
Obie bramki dla Sparty zdobył Przemysław Jasiński.


SPARTA: Kamiński – Figura, Oleksiejuk, Kić, Hawerczuk, Starok, Wołos, Borówka, Jasiński, zawodnik testowany I, Kuśmierz. Na zmiany wchodzili: Sienkiewicz, Kasperek, Huk, zawodnik testowany II.

W piątek (10 lipca) Sparta zagrała sparing z Sokołem w Konopnicy, klubem który na co dzień gra w lubelskiej lidze okręgowej. I, jak kilka dni wcześniej z Omegą Stary Zamość, wygrali 2:1. W zespole z Rejowca Fabrycznego zagrał młodzieżowiec z rocznika 2000 Michał Kić, a także nowi zawodnicy: środkowy pomocnik Marcin Borówka, Paweł Figura i Mateusz Karwowski z BKS-u Lublin. Sparta porozumiała się też z bramkarzem Jakubem Kamińskim z Górnika Łęczna. Pierwszy gol dla Sparty to udany kontratak zakończony celnym trafieniem Przemysława Jasińskiego. – Książkowa akcja mojego zespołu. Rywal miał stały fragment gry, po którym wyszliśmy ze skuteczną kontrą – mówił po meczu trener rejowieckiej drużyny Bartosz Bodys.

Drugi gol dla gości padł po stałym fragmencie gry. Na listę strzelców ponownie wpisał się Jasiński. – Od ostatniego sparingu przez ostatnie dwa tygodnie solidnie potrenowaliśmy na większych obciążeniach i widać było dużą poprawę w organizacji gry całego zespołu. Realizowaliśmy te założenia, które trenujemy na co dzień, jeśli chodzi o naszą grę w obronie. Na pewno, po meczu z Sokołem, mogę powiedzieć, że jest znaczny progres w naszej grze. Liga jest długa, więc musimy być dobrze do niej przygotowani – podkreśla B. Bodys. W następnym sparingu Sparta zagra z Ładą 1945 Biłgoraj (17 lipca, 19.00). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here